Patlamaz Havasız Lastik

Otomobil sürücüleri olarak her zaman kullanışlı ve çok daha dayanıklı bir lastiklere ihtiyaç duyarız. Lastikler otomobillerin asıl temel noktalarından bir tanesi olurken; her zaman çok daha iyisi, çok daha fazla ömürlü oluşuyla kıyaslanmıştır.

Lastik üreticilerden bir tanesi olan Bridgestone geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla birlikte çok daha güvenilir ve buna eşti olarak da çevre dostu özelliğini bütünüyle lastik ürettiklerini belirttiler. Üretmiş oldukları bu lastikleri Bridgestone ilk havasız patlamayan lastik özelliğini taşırken firma lastiği şu şekilde tanıttı: öncelikle lastik %100 geri dönüşümlüdür bunun ötesinde iç katmanları sayesin de kesinlikle havaya içerisinde bulundurmayan lastikler bu şekilde dışarıdan alabilecek darbelere karşın da önlem almış oluyor.Bridgestone bu lastiğin ön büyük özelliklerinden bir tanesini de hava almadığını ve buna eş zamanlı olarak patlama tehlikesi yaşanmadığından güvenlik testlerinde en başarılı puanları aldığını açıklıyor. Lastiklerden oluşabilecek kaza ihtimallerini kesinlikle ortadan kaldıran Bridgestone patlamaz lastiği yepyeni teknolojilerle üretime gireceğinin de sinyalleri verildi.

Bridgestone bu lastiğin açıklamasını yapmasıyla birlikte kullanıcıların merak ettiği ilk soru bu lastiğin yakıt tüketimine herhangi bir etkisinin olup olmadığıydı. Ama bu noktada şunu da belirtmek isteriz ki Bridgestone havasız patlamaz lastiği hakkındaki yaptığı açıklamaların arasındayakıt tüketimine nazaran bir konuya değinmedi ve buna eş zamanlı olarak da bu lastiklerin yakıt tüketimini etkilemediğini belirtmemiz yerinde olur.

Diğer Bilgiler