Ödül Avcısı Chevrolet Volt


Ülkemizde ve dünyada satılık oto konusunda tüketicilerin kanaatlerini dolayısıyla otomobil satın alma davranışlarını, markaların imajları yönlendiriyor. Marka imajlarını güçlendiren faktörlerin başında ise otomobillerin aldığı ödüller geliyor.

21 Nisan’da, New York Motor Show’da, ‘Yılın Çevreci Otomobili’ olarak ilan edilen, Chevrolet Volt, AUTOBEST Organizasyonu tarafından ‘ECOBEST’ ‘Yılın ve Dünyanın En Çevreci Otomobili’ unvanına tekrar layık görüldü. Chevrolet Yeni Aveo ise Avrupalı otomobil yazarlarından oluşan jüri tarafından ‘AUTOBEST 2012’ için Fiat Panda, Ford Focus, Hyundai Elantra ve Toyota Yaris ile birlikte son 5 içinde finale kaldı. 15 ülkeden otomotiv yazarlarının yaptığı derecelendirmeler ile aralık ayında ‘AUTOBEST 2012 ÖDÜLÜ’nün sahibi açıklanacak. Jüri üyeleri puanlarını 13 kriter üzerinden verilecek. Bu kriterler arasında yol tutuş, yakıt tüketimi, çevreye etki ve iç hacim genişliği gibi teknik özelliklerin yanı sıra yaygın dağıtım ağı, parça ve aksesuarların kolaylıkla bulunması gibi konular yer alıyor.

NewYork Motor Show ‘Yılın Çevreci Otomobili’
12 yeni otomobil içinden ‘Yılın Çevreci Otomobili’ seçilen Chevrolet Volt ile birlikte BMW 320d Efficient Dynamics Edition ve Nissan Leaf modelleri finale kaldı. Chevrolet Pazarlama Başkan Yardımcısı Rick Scheidt bu konuda; "Dünya’nın Çevreci Otomobili olarak seçilen Volt, doğaya uyumlu olması ve yakıt verimliliği sağlayan üstün teknolojisi sebebi ile bu unvana layık görüldü. Chevrolet Volt, uzun menzilli elektrikli otomobil segmentinde yer alırken; hem elektrik, hem de benzinle gidebilen elektrikli yakıt sistemine sahip ve emisyonsuz sürüşe olanak sağlıyor. Bu ödül ve öncesinde alınan tüm ödüller, Chevrolet‘nin Volt’u geliştiren ekibin çalışmalarında, yakıt verimliliği sağlarken; aynı zamanda doğaya uyumlu olmayı gerçekten dikkate alarak otomobil geliştirme çabalarını doğruluyor.” dedi.

Volt’un daha önce aldığı ödüller:
 • Motor Trend tarafından 2011 ‘Yılın Otomobili’
• Green Car Journal tarafından 2011 ‘Yılın Çevreci Otomobili’
• Car and Driver tarafından 2011 ‘Yılın En İyi İlk 10 Otomobili’
• Ward’s AutoWorld 2011 ‘Yılın En İyi İlk 10 Motoru’
• AUTOMOBILE tarafından 2011 ‘Yılın En İyi Otomobili’
• Popular Mechanics tarafından 2010 ‘Yılın En İyi Teknoloji Buluşu’

Kendi elektriğini üreten böylece 500 km. menzile ulaşabilen ilk elektrikli otomobil unvanına sahip Chevrolet Volt’un avantajlı oto fiyatları ile 2012 yılının ilk yarısında Türkiye’de satışına başlanması planlanıyor.

Diğer Bilgiler